čtvrtek 2. února 2017

Moje srdeční barová záležitost...La Casa de la Havana vieja

Milý deníčku....La Casa de la Havana vieja, bar na Opatovické kousek od Národní třídy,  moje srdeční barová záležitost, místo za těch let už spousty skvělých zážitků, pohodové atmosféry, férových a originálních drinků a profi first class servisu. Nikdy se mi nestalo, že bych tu zažila něco nepříjemného, nedostala to co chci, nebavila se, prostě za mne léty prověřeno a je těžké být nevěrný s jiným barem ( a otevřeně přiznávám, neskutečně mne bavil Innuendo prohibiční bar na Praze 9, bohužel již zavřený), protože vždy začnete srovnávat, drinky jsou prostě obyč nudné drinky, bez chuti a nápadu, blbá atmosféra a strašná a líná obsluha. A v tu chvíli si vždy říkám, proč jsme prostě nešli do La Casa...? Ve všední dny můžete mít i štěstí na některou z live salsa kapel a můžete si vychutnat svůj drink v kombinaci s dobrým doutníkem, bar je (alespoň zatím) kuřácký. Pozor, rezervace berou jen do 20.00 a o víkendu si tak kolem půl 10 už nesednete. Po 2 ráno zase ano:) A pokud vás koktejly nudí, běžte do rumů. Mají tady snad všechny. A pokud si nejste jistí, zkuste degustační plato, doporučuji, pokud nemáte rumy napity. O rumu se tak díky profíkům za barem dozvíte vše a najdete si svého favorita, to mi věřte!


A jelikož jsem nejen rum baby, ale i whisky/gin holka, nebudete tu mít také problém. Já obvykle volím něco v kombinaci s dobrým koktelem a naposledy mne naprosto nadchlo na doporučení kombinace Bruichladdich Octomore 07.1., dokonale silná rašelinná whisky z Islay, o mnoho výraznější než je třeba Laphroig 10y, avšak bez medicínské, jak já říkám lyzolové, vůně. geniální! A ještě o fous geniálnější v klasickém Old Fashioned - čiré blaho!, Don Draper by zaplesal!A pokud jde o můj nejoblíbenější koktejl, já zůstávám věrná Basil from Miramar. Takový můj signature drink :) Na lístku ho nehledejte, ale stejně jako všechny staré klasiky, i tento Vám namíchají. Jak říká můj muž, já miluji salátové koktejly - ale tenhle je fakt pecka - gin, hodně výrazná bazalka a citrón. 


Jestliže zůstaneme u mých "salátových" koktejlů, hodně zajímavou novinkou na lístku je Cholesterol, a jak název napovídá, je to tuková bomba:) Spojení Havana Club rumu, bourbonu, hořčice, slaninové infuze a citrónu. A k tomu jako finger food zeleninové chipsy a především osmažená slanina. Já bych tedy ty chipsy vynechala a servírovala jen plný sáček křupavé osmažené slaniny...Ale jinak osvěžující, dokonalá snídaně, doporučuji v brzkých ranních hodinách!


Pokud si ale nevyberete z klasiky, doporučuji většinou trojici tzv. koktejlů měsíce/období. A v lednu mne nadchlo představení martinických rumů, konkrétně koktejl Salty Gimlet, variace na klasický gimlet, slanosladký koktejl na bázi rumu Trois Riviére, sezamu a bazalky.


A nikdy neuděláte chybu s klasikou, kterou už na nápojovém lístku nenajdete - zabijákem Pain Killer s Pusser's Navy rumem - rumem, jehož příděly pro britské vojáky zakázala teprve v 90. letech minulého století královna Alžběta II...


 Co jinak dodat? ¡Viva la revolución! :)

La Casa de la Havana vieja
Opatovická 1901/28
Praha 1
Tel: 222 523 858

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zpět na úvod

©2013-2014 Všechna práva vyhrazena