středa 25. června 2014

Nejlepší snídaňový burger

 
Milý deníčku...jestliže odpočítáváte dny do dovolené (co na tom, že předpověď slibuje maxima okolo 20 °C a pršet by mělo jen obden :-) mám pro vás dobrý tip. Na chvilku vypněte a udělejte si tu nejlepší snídani na světě. A ano, i ve všední den! Protože tenhle snídaňový burger za to vážně stojí. Vejce, uzený losos, křupavé pečivo, vše s protiváhou skvěle štiplavého křenu či voňavého kopru. Podle mne ani nemusíte mít uzeného lososa jako jsem použila já, jakákoli uzená ryba bude skvělá. Tento recept/nerecept Vás nakopne, dodá živiny a je jednoduchý jako facka. A věřte mi, jestli si k burgeru dáte dobrou kávu, přečtete si noviny a krásně se usmějete, nebude mít celý den chybu! A proč jsem tak hystericky pozitivní? Protože škrtám další den...!:-)


A jak na to...

Burger:
uzená ryba
pečivo
žervé
křen či kopr

Smíchám žervé s čerstvě nastrouhaným křenem či nakrájeným koprem. Rozříznu pečivo - ano, obyčejné kaiserky ze zmrazeného polotovaru (aneb já s tím problém nemám, a Vy?) a opeču je, rybu nakrájím na tenké plátky.

Pošírované (ztracené) vejce:
voda
ocet
pouze čerstvá vejce
 
Nechám vařit vodu s kapkou octa až jsou na povrchu bublinky, pak plamen vypnu, vejce rozklepnu do mističky tak, abych nepoškodila žloutek. Roztočím vodu v hrnci do víru, tak aby byl vír uprostřed a ne po stranách. Naliji do něj vejce a vařím asi 3 minuty. Vytáhnu vejce z vody, osolím a opepřím. A pokračuji s dalším vejcem.
 
Obě opečené poloviny pečiva namažu směsí žervé, pokladu rybou, posadím na ni vejce a přiklopím druhou polovinou pečiva.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zpět na úvod

©2013-2014 Všechna práva vyhrazena